Dovolte si být šťastní už dnes!

Dovolte si být šťastní už dnes! Nečekejte na ideální okamžik, kdy si budete moci užívat života.

Jedním z dánských rčení popisující tajemství šťastného života zní “Zapalte si svíčku”. Mimochodem tato země se již několik let umisťuje na předních místech ve zprávě OSN o světovém štěstí. V těchto  slovech se skrývá velký a důležitý význam. Připomíná nám, jak je důležité prožívat okamžiky tady a teď a neodkládat potěšení a radost ze života na později. 

Často si říkáme: "Až dokončím projekt, pak si odpočinu" odkládáme krásné věci na "výjimečnou příležitost" a odmítáme si potěšení, protože pro ně nevidíme praktické využití. Tento přístup nás okrádá o radost z dnešního dne a vytváří neustálé napětí. Zvyk odkládat štěstí do budoucna má dokonce svůj název "Syndrom odloženého života". A problém tohoto syndromu spočívá v tom, že čekání na dokonalé podmínky nám znemožňuje užívat si toho, co už máme, a brání nám vnímat plnost života.

Nepotřebujete zvláštní příležitost, abyste si zapálili krásné svíčky a naplnili svůj domov útulností příjemných vůní. Naopak, díky nim můžete každou chvíli proměnit v malý svátek: zapálit svíčku, abyste se mohli soustředit na práci, relaxovat u večeře s blízkými nebo být jen sami se sebou a svými myšlenkami.

Život se odehrává právě teď a každý den je plný příležitostí k radosti. Tyto chvíle pohody a štěstí umožňují prožívat si každý okamžik a dodávají nám sílu k větším úspěchům.